Paspalum Hazır Çim

Tuzluluğa karşı dayanımı ile bilinen Paspalum Çim, deniz suyu ve atık sular ile sulanabilir olması en büyük tercih sebeplerindendir. Akdeniz suyunun seyreltilerek kullanılması mümkün oldugundan bölgede en fazla tercih edilen çim cinsidir..

Tuzluluga ve kuraklılıga olaganüstü bir dayanma direnci vardır. Seyreltilmiş deniz suyu ile sürekli sulanmak onu çok daha kaliteli bir duruma taşır. Yaz aylarında suzuzluga dayanıklılığı kurak bölgelerde de tercih sebebidir. Kuru alan tercihli tüm sahalarda kullanımı oldukca etkili sonuç vermektedir.

Bermuda çimi ile oranla dormant süresi daha kısadır. Farklı toprak tiplerinde yetişebilmesi uygulama alanlarını artırmaktadır. Gelişmesini sürdürebileceği toprak ph aralığı oldukça geniştir ph:4,5-9. Golf sahalarında tek başına tee to green kavramı ile kullanılan tek çim türüdür. 3,5 mm ye kadar kısa biçimi imkanı sunmaktadır.

Türkiye ve Antalya’da çok sayıda golf sahasında uygulanan tür TROPİCAL Peyzaj yetiştirme alanlarında üretilmekte ve ihtiyaca uygun kesim yapılıp yerinde uygulaması yapılmaktadır.